Moja malá princezná cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Hviezdy z Mojej malej princeznej otvorene: Odhalili tajomstvo úspechu seriálu

19. 03 2020 08:00 | jt
Moja malá princezná
Moja malá princezná Foto: Madd Entertainment
Moja malá princezná - Öykin veľký deň.
Moja malá princezná
Moja malá princezná - slovenskí dabéri

Čo majú známi herci spoločné s ich seriálovými postavami?

Turecký seriál Moja malá princezná sa na obrazovkách televézie Doma pomaly blíži do finále. Ostrieľaných dabingových hercov Barboru Chlebcovú (dabuje veterinárku Candan) a Petra Krajčoviča (dabuje Demira) doplnila pri dabovaní seriálu iba 12-ročná Sárka Suchovská, ktorá k nám prehovára ako hlas malej Öykü.

V čom podľa nich spočíva úspech tohto seriálu? „Myslím si, že je to práve v tej rodičovskej téme. S tým veľa ľudí súznie a voči dieťaťu má veľkú empatiu. Partnerská láska k tomu je príjemný a neodmysliteľný bonus,“ hovorí Barbora a Peter s ňou iba súhlasí: „Myslím si, že vsetky doposiaľ odvysielané turecké seriály si hneď od prvých častí získali mnoho fanúšikov. Sú veľmi kvalitne spracované a účinkujú tam pekné herečky a herci, ktorí podávajú skvelé výkony. Seriál Moja malá princezná nie je výnimkou a tým, že príbeh je postavený na malej Öykü, ktorá je famózna herečka, oslovil určite všetkých rodičov.“

Moja malá princezná - slovenskí dabéri
Foto: TV Doma
 

Peter aj Babora prepožičali svoje hlasy už viacerým hrdinom v tureckých seriáloch. Herca Bugru Gulsoya Peter daboval aj v seriáli Láska na druhý pokus, Barbora zas Leylu Lydiu Tugutlu aj v Sladkej pomste. Keby ich stretli osobne, vedeli by sa im prihovoriť aj pár vetami po turecky? „Tak minimálne by som sa vedela pozdraviť a ešte viem, ako sa povie toaletný papier,“ hovorí Chlebcová a Krajčovič ju dopĺňa: „Rád by som mu povedal, že sa občas ťažko dabuje a navrhol mu, nech si to skúsi opačne,“ navrhol.

„Ale sme si naozaj veľmi podobní. Ja milujem humor a zároveň občas bývam nevrlý. Tak sa v ňom často vidím a asi preto sa môj hlas k nemu hodí. Hoci som veselá kopa, aj ja, rovnako ako on v seriáli, nevyhľadávam spoločnosť, mám svoj okruh známych a radšej som s rodinou,“ povedal Peter, čo ho spája so seriálovým Demirom.

Moja malá princezná - slovenskí dabéri
Foto: archív Barbory Chlebcovej
 

A čo si skúsení dabéri myslia o nováčikovi v dabingu - Sárke? „Sárka je veľmi talentované dievčatko a úplne sa viem do nej vcítiť, ja sama som začínala v dabingu, keď som mala osem rokov, takže sa jej snažím pomáhať a vytvoriť jej pohodu, aby nemala stres,“ hovorí Barbora a Peter ju dopĺňa: „Sárka je jedným z mála detí, ktoré to okamžite vedia. Jej postava často vyžaduje dlhé plače, záchvaty, čo je pre deti vždy ťažké napodobniť, aby bolo v hlase cítiť trápenie, strach či danú negatívnu emóciu. Sárka sa s tým práve zoznamuje a ide jej to výborne. Často sa na ňu pri práci pozerám, ako tá inak sťastná tvárička trpí a plače. Na takýchto seriáloch a pri podobných postavách sa vypracuje na špičku za krátky čas,“ predpokladá detskej kolegyni skúsenejší kolega Krajčovič.

Sledujte seriál Moja malá princezná - v pondelok až štvrtok o 20:30 h na Doma!

 


Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Moja malá princezná - vo štvrtok, 26. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na